חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מיתוסים על שפעת והאמת מאחוריהםהחורף מגיע ואיתו באה גם השפעת. אומנם מדובר במחלה שנחקרת מכל הכיוונים, אבל עדיין רווחות לגביה תפיסות שונות והאינפורמציה הרבה שזורמת עשויה לבלבל ולהטעות. 
רבים סבורים למשל, ששפעת זו מחלה שתופסים רק ילדים וזקנים או ששפעת היא הצטננות קשה ולא מעבר לכך. אספנו כמה מיתוסים מרכזיים, כדי להבין יותר מהי שפעת ומה חשוב לדעת עליה.
1. המיתוס: אנשים בריאים וחזקים לא חולים בשפעת
האמת: לא בהכרח. אין ספק שלילדים ולבעלי מערכת חיסונית חלשה סיכוי גבוה יותר לחלות בשפעת, אבל גם מי שהוא בריא בדרך כלל יכול לחלות בשפעת. 
קיימת סבירות גבוהה יותר שאנשים בעלי מחלות כרוניות או מערכת חיסונית חלשה, תינוקות, נשים בהריון, יקבלו את המחלה בעוצמה קשה יותר או יסבלו מסיבוכים רציניים יותר מאשר אחרים. בכל מקרה, יש לזכור ששפעת היא מחלה מאוד מדבקת ולכן לא כדאי לקחת סיכון. 
2. המיתוס: שפעת היא הצטננות חריפה
האמת: לא בדיוק. שפעת עלולה לגרום לסימפטומים הדומים להתקררות כמו נזלת, עיטושים, כאבי גרון ושיעול, אבל המקור שלה הוא נגיף שפעת (אינפלואנזה) ממשפחת ה-Orthomyxoviridae מקבוצת נגיפי ה-RNA, התוקפת את דרכי הנשימה.
לרוב שפעת תבוא לידי ביטוי גם בחום גבוה, חולשה מוגברת, תחושה של צמרמורת, כאבי שרירים, כאבי ראש ובחילות והיא עשויה להסתבך ובמצבי קיצון גם לגרום לדלקת ריאות שעשויה להיות קטלנית. לא תמיד תוכלו לדעת אם אתם חולים בשפעת או בהצטננות רק על פי התסמינים. 
קופון הנחה מעודכן - סמבוכל
3. המיתוס: הידבקות בשפעת אפשרית רק דרך מגע
האמת: לא בהכרח. השפעת מופצת בעקבות הפצת טיפות רוק מיקרוסקופיות המכיל כמות גדולה של הנגיף ובעיקר נגרמת כתוצאה מהתעטשות. סברה רווחת נוספת היא שאי אפשר להידבק ממי שמרגיש טוב, אבל על פי נתונים, בין 20-30% מנושאי הנגיף אינם סובלים כלל מתסמיני המחלה ועם זאת, הם מדבקים.
4. המיתוס: אין קשר בין היגיינה למחלת השפעת
האמת: לא מדויק. אין ספק ששמירה על היגיינה יכולה לסייע בהפחת הסיכון להידבקות. כדאי לשהות בחלל מאוורר היטב, להימנע משהייה במרחב אחד עם אנשים שידוע שהם חולים בשפעת, לשטוף היטב את הידיים עם סבון לפחות 20 שניות מתחת לזרם מים מהברז וכן לטהר משטחים נגועים, למשל, על ידי ניקוי בג'ל מחטא. 
5. המיתוס: שפעת נמשכת 24 שעות
האמת: לא מדויק. שפעת היא אומנם זיהום ויראלי וזיהומים ויראליים רבים אכן חולפים כעבור יממה או שתיים, אבל על פי נתונים, ילדים חולים בשפעת בין 7-10 ימים כאשר יש לקחת בחשבון שהנגיף מקנן מספר ימים בגוף לפני פרוץ התסמינים ומבוגרים בדרך חולים בין 5-7 ימים משפעת. 
קיימים מיתוסים רבים נוספים בכל הנוגע לשפעת כמו שרק אנטיביוטיקה יכולה לעזור בהחלמה, אבל השפעת היא מחלה זיהומית ויראלית ואנטיביוטיקה לא רלבנטית להחלמה ממנה אלא אם כן כתוצאה מהשפעת נגרם סיבוך שגרם לדלקת ריאות שמצריך תרופה כמו אנטיביוטיקה.
יש דרכים להגן על עצמכם מפני השפעת
יש מי שסבורים שאי אפשר למנוע את מחלת השפעת ובפועל, אפשר בהחלט להשתמש בפורמולות של צמחי מרפא כדי לחזק את מערכת החיסון כדי למנוע הידבקות במחלה או לפחות למזער את הסימפטומים ולקצר את משך המחלה. במיוחד עם סמבוק שחור, צמח מרפא שעשיר בנוגדי חמצון עוצמתיים שמסייעים בהתמודדות עם שפעת. כדאי כמובן גם לאמץ תפריט תזונתי עשיר בפירות וירקות מכל הצבעים, ויטמין C וכורכום אנטי דלקתי וכן להתמיד בפעילות גופנית סדירה ולהתלבש בהתאם לתנאי מזג האוויר ואם חליתם בשפעת, כדאי להקפיד על מנוחה, שנת לילה טובה ושתיית נוזלים למניעת התייבשות.
קופון הנחה מעודכן - סמבוכל
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד