חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

חיזוק המערכת החיסונית בתקופת הקורונה


נגיף הקורונה המתפשט בעולם תוקף צעירים ומבוגרים כאחד, אבל באופן טבעי, אנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת נמצאים בסיכון גבוה יותר. במקרה של החמרה במחלה, הנגיף עלול לגרום לקשיי נשימה מסכני חיים.

קורונה עוברת מאדם לאדם בהדבקה טיפתית הן דרך שיעול או עיטוש, והן דרך מגע, ומכאן החשיבות הרבה של שמירת מרחק והיגיינה. התסמינים של הנגיף כוללים, בין היתר, קשיי נשימה או קוצר נשימה, חום, שיעול ואפילו אובדן חוש טעם וריח, כאשר הסימפטומים עשויים להשתנות מאדם לאדם הן בהופעתם והן בחומרתם. 

חשוב מאוד לחזק את המערכת החיסונית על מנת לשמור על בריאות מיטבית גם בתקופת הקורונה. הנה כמה דרכים טובות לחיזוק המערכת החיסונית.

שנת לילה טובה

אומנם רבים מתקשים לישון היטב בתקופה מדאיגה זו, אבל חשוב מאוד להירגע לקראת השינה, להפחית צריכת קפאין לפחות כ-6 שעות לפני השינה, אפילו לאמץ טקס קבוע שיעזור לכם להירדם.

שנת לילה הוכחה במחקרים רבים כמסייעת בחיזוק המערכת החיסונית, כיוון שבעת השינה הגוף מייצר ציטוקינים היעילים בהעצמת התגובה החיסונית של הגוף.

הפחתת לחץ

מתח ולחץ בגלל התקופה הלחוצה עשויים לפגוע במערכת החיסון ולהפוך אתכם פגיעים יותר לזיהומים. לחץ משחרר את הורמון הקורטיזול שעשוי להגביר דלקות שונות ולהפריע ללחימה בנגיפים. מצאו את הדרך האולטימטיבית עבורכם להפחית לחצים כמו טכניקות נשימה, מדיטציה, דמיון מודרך, האזנה למוסיקה מרגיעה.

להעשיר את התזונה

אין ספק שלתפריט התזונתי חשיבות רבה בחיזוק המערכת החיסונית כאשר יש צורך לוודא שהגוף מקבל את מיטב הוויטמינים והמינרלים החיוניים לתפקוד.

יש חשיבות רבה לוויטמין C בחיזוק המערכת, ויטמין B המסייע למערכת החיסונית להגיב מהר יותר וכן לוויטמין D הנמצא בביצים ובשמנים למיניהם, ומסייע בהמרצת ייצור פפטידים - חלבונים, שיכולים להילחם בווירוסים.

נסו להעשיר את התפריט גם במזונות עשירים בברזל ואבץ הידוע כנוגד חמצון. ברזל נמצא בבשר, עוף ודגים ובמקורות צמחיים כמו קטניות ודגנים מלאים ואבץ נמצא בבשר עוף, שעועית יבשה ואגוזים. מחקרים שונים מצאו כי גם שום, סמבוק שחור, תה ירוק וג'ינסנג יכולים לשפר את המערכת החיסונית וכן פרוביוטיקה הנחשבת כמאיצה חיסונית. כמובן שיש להתייחס למגבלות שונות ולמינון נכון בנטילת הוויטמינים.

במקביל לצריכה של מוצרים חיוניים עשירים בויטמינים, כדאי להפחית צריכת מזונות מעובדים ואת צריכת הסוכר. 

לפעול לחיזוק הגוף

פעילות גופנית סדירה אף היא תומכת במערכת החיסון. אימון מסייע לנוגדנים ותאי הדם הלבנים בזיהוי נגיפים והוא גם הדרך להורדת הורמוני הלחץ-סטרס, שעשויים להקטין את הסיכוי לחלות. גם בתקופת הסגר ניתן למצוא דרכים להמשיך להתאמן במרחב הביתי מול סרטונים או באימונים מרחוק המועברים דרך תוכנת ZOOM. נסו בתקופה זו להיגמל גם מהרגלים שעשויים לפגוע בתפקוד כמו למשל, צריכת אלכוהול ועישון. 

החיזוק שעושה הבדל

בתקופת הקורונה כדאי לחזק את מערכת החיסון ככל שניתן גם עם צמחי מרפא. הסמבוק השחור הנמצא במוצרי סמבוכל נקשר במחקרים קליניים שונים שפורסמו בעיתונות מדעית ורפואית למניעת והפחתת תופעות וירליות שונות. הפלבנואידים הנמצאים בסמבוק השחור נקשרים לאנטיגנים HA המגלוטינין המצויים על שכבת גליקופרוטאין (הזרועות שאנחנו רואים שיוצאות מהנגיף). הקשירה הזו מעכבת את יכולתו של הנגיף להיקשר לחומצות סיאליות המצויות על פני הקרום החוץ תאי של תאים בריאים. בכך מעוכבת יכולתו של נגיף להיכנס לתאים בריאים באמצעות אנדוציטוזיספריצת הווירוס לתוך דופן התא כדי להתרבות שם. פקטיק-פולי-סכרידים שבסמבוק השחור מעוררים את מנגנוני ההגנה הטבעיים של הגוף. פוליסכרידים אלה קשורים לעלייה בייצור הציטוקינים הממלאים תפקיד מפתח בתגובה החיסונית לכל פלישה וירלית. 

השקיעו את מרב המאמצים בחיזוק המערכת החיסונית ושמרו גם על כללי ההיגיינה והמרחק הנדרשים להפחתת סיכוי ההדבקות בקורונה.

קופון הנחה מעודכן - סמבוכל

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד