חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

מערכת חיסונית חלשה? ככה תשפרו אותה


מערכת החיסון שלנו היא כמו שריון שמגן על הגוף וכשהיא לא בתפקוד מיטבי, אנחנו חשופים יותר לנגיפים ומחלות. 

מערכת החיסון מחולקת לשתי מערכות משנה: מערכת חיסון מולדת ומערכת חיסון נרכשת, והן פועלות יחד בסינרגיה. מערכת החיסון המולדת כוללת כמה מנגנוני הגנה חיוניים והיא מתפתחת כשאנחנו עוברים. לעומתה, המערכת החיסונית הנרכשת מושפעת מהחשיפה של הגוף לפתוגנים והיא משתנה מאחת לשני

כשמתפתחות בעיות במערכת החיסון, באופן טבעי התגובה החיסונית של הגוף נפגעת ויש סיכון גבוה למחלות.

התסמינים למערכת חיסונית חלשה 

הסימפטומים למערכת חיסונית חלשה הם אינדיבידואלים ויכולים לנוע מהידבקות במחלות בתדירות גבוהה ועד תסמינים כמו כאבי ראש, בעיות במפרקים, נשירת שיער, רגישות בעור, שינויים במשקל ועייפות מוגברת

כאבי בטן ובעיות במערכת העיכול (לרוב נפיחות, גזים ועצירות מתמשכת) גם הם סימן לכך שאולי יש בעיות במערכת החיסון, כמו גם זיהומים תכופים, ריפוי איטי של פצעים ודלקות בתדירות גבוהה, כי הדלקתיות או הרגישות המוגברת מבשרות על כך שמערכת החיסון לא מצליחה להיאבק בזיהום. בנוסף, אנשים שסובלים ממחלות אוטואימוניות נוטים להידבק ממחלות מהר יותר מאחרים או לפתח מחלה חריפה יותר

בתוך כך, גם תרופות מסוימות עלולות להחליש את מערכת החיסון ולהגדיל את הסיכון לדלקות ולזיהומים. לכן, חשוב להכיר את תופעות הלוואי האפשריות או ההשפעה של התרופות שאתם לוקחים.

לעזור למערכת החיסון

חשוב להבין שלחץ נפשי נוטה להחליש את מערכת החיסוןזה קורה כי הלחץ מגדיל את רמתו של הורמון הקורטיזול וההורמון הזה פוגע בפעילותה של מערכת החיסון. לכן, נסו לנהל אורח חיים כמה שיותר רגוע או מצאו לכם דרכים להירגע. יוגה, מדיטציה, דמיון מודרך, הרפיה, אמבטיות חמות ונעימות, קריאת ספר או אפילו ישיבה מול הים וצפייה בגלים - כל אלה יכולים לעזור.

בנוסף, פעילות גופנית בעצימות המתאימה לגוף וליכולות שלכם מורידה את רמתו של הורמון הלחץ ומחזקת את הגוף, ולכן משפרת את התגובה החיסונית

במקביל לפעילות גופנית, חשוב גם לשים לב לתזונה ולבדוק אם יש אי-אילו חסכים תזונתיים שיכולים לפגוע בפעילותה של מערכת החיסון. את החסכים הללו, אם יתברר שהם אכן קיימים, מומלץ להשלים עם תזונה שמכילה את כל מרכיבי התזונה החיוניים לגוף או עם תוספי תזונה.

ולרשימה הזאת צריך להוסיף גם המלצה חמה עד לוהטת להפסיק לעשן, לשתות אלכוהול במידה, אם בכלל, לישון בין 7 ל-8 שעות בלילה ולשמור על משקל גוף מאוזן.

איך סמבוק שחור עוזר למערכת החיסונית

פרי הסמבוק השחור הוא צמח מרפא שבספרות המדעית ובמחקרים קליניים הוכח ככזה שתומך בפעילות תקינה של מערכת החיסון. 

לסמבוק השחור יש תכונות אנטי וירליות והוא מכיל נוגדי חמצון עוצמתיים, לכן הוא יכול לעזור לגוף להילחם בהצטננות, שפעת ודלקות שונות. 

במחקרים שונים הוכח שהסמבוכל הוא תוסף שיכול לקצר את מחלת השפעת. הפורמולה מכילה תמצית ייחודית ומרוכזת של חומר פעיל, שהמדענית שפיתחה אותו קראה לו אנטי וירין - תמצית שמכילה אלף פירות סמבוק שחור.

קופון הנחה מעודכן - סמבוכל

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד