חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

אלה הדברים שמחלישים את מערכת החיסון שלכם ופוגעים בתפקוד התקין שלה


ידעתם שכמו שאפשר לחזק את מערכת החיסון, כך אפשר גם להחליש אותה?

לפעמים, בלי שבכלל נדע, אנחנו עושים או לא עושים דברים שמחלישים את מערכת החיסון שלנו ואז, ברגע האמת, כשהיא צריכה להגן עלינו מפני פולשים זרים כמו נגיפים וטפילים למיניהם, היא לא יכולה לעשות את עבודתה.

אז מה בדיוק מחליש את מערכת החיסון? טוב ששאלתם. 

ההשפעה ההרסנית של הניקוטין

עישון הוא הרגל לא בריא בעליל וזה כבר ידוע לכולם. הניקוטין שבטבק הסיגריות מגדיל את רמות הקורטיזול בגוף, הורמון שפוגע ביכולתו של הגוף להגן על עצמו, ובמקביל גם מצמצם את פעילותם של הנוגדנים שתפקידם להגן עלינו מפני מחלות. וככול שמעשנים יותר, כך הנזק כבד יותר.

אבל, לא רק סיגריות רגילות עושות נזק, אלא גם סיגריות אלקטרוניות, שפוגעות בריאות וגורמות להן להיות רגישות יותר לזיהומים. בנוסף, אדי הסיגריות האלקטרוניות מכילים רדיקלים חופשיים שיכולים לגרום לדלקת בדרכי הנשימה. 

שוב לא ישנתם טוב?

ראו הוזהרתם: נדודי שינה ובעיות שינה פוגעים בפעילותה של המערכת החיסונית, כי בזמן השינה הגוף מתקן את נזקי היום שהיה והתאים מתחדשים. אם הגוף לא מקבל את שעות השינה שנדרשות לו כדי לנוח ולהתחדש, למערכת החיסון לא יהיה זמן לחדש את עצמה. 

לכן, חוסר שינה ארוך טווח מגדיל את הסיכון למחלות כמו סוכרת, מחלות לב וכלי דם, והשמנת יתר, שרק היא לבדה ביכולה להחליש מאוד את מערכת החיסון ואת התפקוד התקין של הגוף.

הלחץ עושה את שלו

יש לא מעט אנשים שחיים עם לחץ נפשי וזה יכול לפגוע בתפקוד הגוף שלהם.

זה קורה כי הלחץ גורם למוח לעודד את ייצור הקורטיזול - הורמון שפוגע בתפקוד התאים שנאבקים בזיהומים. לכן, חשוב מאוד להרגיע עד כמה שאפשר את רמת הלחץ הנפשי, בין אם בעזרת תרגול של טכניקות הרפיה או בכל דרך אחרת שיכולה לצמצם את הלחץ בחיים. 

בין פסיביות מתמשכת ופעילות מאומצת מדי

עם הזמן, חוסר פעילות גופנית יכול לפגוע במערכת החיסון. 

כשאנחנו עוסקים בפעילות גופנית, משתחררים בגוף אנדורפינים - חומרים שעוזרים לשפר את מצב הרוח ולהקטין את רמת הלחץ. כמובן שהפעילות גם מחזקת את השרירים והגוף, ומשפרת את התפקוד הגופני הכללי.

מחקרים רבים כבר הוכיחו שישיבה למשך שעות ארוכות מגדילה את הסיכון למחלות כמו מחלות לב וסוכרת. אז במקום לשבת כל יום, כל היום, הקדישו לפחות 30 דקות מדי יום לפעילות גופנית.

לצד זה, יש גם מחקרים שמהם עולה שגם פעילות גופנית מאומצת מדי יכולה לפגוע במערכת החיסון ולגרום לכאבי שרירים. אז שימו לב שאתם מוצאים את האיזון המתאים ומתעמלים בעצימות שמתאימה לכם - לא יותר מדי ולא פחות מדי.

לאכול, לשתות, להתחסן

כולנו כבר יודעים שהאוכל שאנחנו אוכלים משפיע על הבריאות שלנו, אז נעשה את זה קצר: תזונה מאוזנת עשירה בוויטמינים ומינרלים עושה הרבה טוב לגוף שלנו, ותזונה עשירה במלח, בסוכר ובחומרים מעובדים ומשומרים פוגעת בבריאות ובמערכת החיסון שלנו.

גם שתיה מופרזת של אלכוהול יכולה להחליש את התגובה של מערכת החיסון לפתוגנים. למעשה, שתייה מופרזת של אלכוהול בסופו של דבר תשפיע על האיברים שעוזרים למערכת החיסון ומפנים רעלים מהגוף, כמו הכבד. ועדיין לא הזכרנו את הנזק הידוע שעושות הסיגריות ואת הפגיעה שלהן בתפקוד של מערכת החיסון.

אז, כדי שמערכת החיסון שלכם תתפקד כמו שצריך, שתו אלכוהול במתינות, אל תעשנו סיגריות ואכלו בריא. 

לבסוף, תמיד אפשר גם להוסיף סמבוכל לשגרת היום שלכם - תמצית ייחודית ומרוכזת על בסיס פרי הסמבוק השחור, שיש לו איכויות בריאותיות רבות ועוזר למערכת החיסון להגן על הגוף.

קופון הנחה מעודכן - סמבוכל

צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד