חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

שפעת ילדים


עונת החורף כבר כאן ועל רקע הקורונה מורגשת גם הדאגה מפני נגיף השפעת. וירוס לא פשוט שיכול להסתבך ולהתפתח לדלקת ראות חריפה ואף לסכן חיים. ילדים מתחת לגיל 5 נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר לפתח סיבוכים חמורים בעקבות שפעת ולכן, חשוב להכי את הסימפטומים של השפעת וכיצד להתגונן מפניה, לחזק את המערכת החיסונית ולטפל במחלה. 
ריכזנו למענכם מידע חשוב על שפעת ילדים.
מה חשוב לדעת על שפעת ילדים
שפעת יכולה להתחיל כהצטננות ורבים עלולים להתבלבל בינה ובין צינון. אבל בין תסמיני שפעת בולטים חום גבוה, אף סתום, שרירים כואבים, כאבי ראש, עייפות, צמרמורות, שיעול יבש, אף סתום ונזלת, כך שלצינון יתווספו תסמינים המעידים על שפעת, כמו חום גבוה, שיכולים להדליק נורת אזהרה. התסמינים יכולים להחמיר מיום ליום וילדים עשויים לסבול גם מהקאות ושלשולים בשפעת וכאבי בטן.
קיימים סוגים שונים של נגיפי שפעת כאשר נהוג לייחס לסוג A וסוג B תסמינים קשים יותר מאשר שפעת מסוג C. כך או כך, שפעת מכל סוג נחשבת לנגיף מדבק מאוד המתפשט במהירות ובמיוחד בקרב אוכלוסיית הפעוטות והילדים שפחות מודעים ומקפידים על כללי היגיינה ונוהגים לבוא במגע הדוק אחד עם השני. שאיפה של טיפה נגועה, מגע ישיר עם ריר או רוק ומגע עם משטח נגוע יכולים להוביל להידבקות כאשר כל אחד סובל משפעת בעוצמה שונה והדרך בה נסבול משפעת תלויה במובנים רבים במערכת החיסונית של הילדים.  
חשוב לדעת שהפצת שפעת ילדים יכולה להתרחש יום לפני שהם חולים ועד שבעה ימים לאחר שהחלה המחלקה וכאמור, הנגיף יכול לעבור בקלות גם דרך מגע בצעצועים ובמשחקים עליהם התפזר רוק של ילד החולה בנגיף. 
קופון הנחה מעודכן - סמבוכל
איך אפשר לעזור לילדים להתמודד עם שפעת
חיסון נגד שפעת יכול להיות יעיל עבור ילדים החל מגיל חצי שנה כאשר הוא נחשב לחיסון עונתי כי המוטציות משתנות ולכן, יש לקבל את החיסון כל שנה מחדש. לחיסון יכולות להיות תופעות לוואי כמו תסמינים המזוהים עם השפעת בצורה קלה יחסית. מחקרים הצביעו על כך שילדים פחות מגיל שנתיים יכולים במיוחד לסבול מהשפעת ומסיבוכים שיכולים להגיע לכאבי אוזניים, אף סתום או כאב ראש ותסמינים מדאיגים והחמרה במצב עד אשפוז בבית חולים במיוחד אם הילד חלה בדלקת ראות. אחת הסכנות שנקשרות בשפעת היא התייבשות כי בעת מחלה הגוף מאבד יותר נוזלים ומלחים. 
כדי להפחית את הסיכוי לחלות בשפעת או שהילד יוכל להתמודד עם השפעת בדרך טובה יותר, חשוב להשקיע מאמצים בחיזוק המערכת החיסונית שלו. אפשר לבצע בדיקות שגרתיות על מנת להבין אם הוא סובל מחוסרים תזונתיים ולבצע השלמות של ויטמינים ומינרליים החיוניים לבריאות  ולתפקוד שלו. כמו כן, יש להרגיל על שמירה על היגיינה – שטיפת ידיים עם סבון, שימוש באלכוג'ל ושמירת מרחק ככל שניתן והימנעות מקרבה לאנשים חולים. כדאי לסגל לילדים הרגלי שינה טובים, כי שנת לילה איכותית יכולה להשפיע לטובה על התפקוד ועל חיזוק המערכת החיסונית. 
מבחינה תזונתית, חשוב לאמץ הרגלי תזונה טובים – תפריט עם מינימום סוכר, אוכל משומר או מעובד ויותר ירקות ופירות, ויטמין C, מגנזיום ואבץ החשובים במיוחד לחיזוק מערכת החיסון. 
יש תוספים שיכולים לסייע כמו תמצית פרי סמבוק שחור, שנחשב לצמח רב עוצמה בכל הנוגע לחיזוק המערכת החיסונית ובעיקר בהפחתת תסמיני השפעת. סמבוק שחור מכיל ויטמין P המשפר את פעילותו של ויטמין C ומסייע לגוף במאבק נגד נגיפים כמו כן, הוא יעיל נגד קור ונחקר בהשפעות החיוביות שלו על תסמינים של שפעת כמו חום, כאבי גרון ונזלת. סמבוכל הוא התכשיר הנחקר ביותר של סמבוק שחור המוצע בפורמולות המתאימות לילדים ולמבוגרים ומהווה את הדרך היעילה לצרוך סירופ מפרי סמבוק שחור.
קופון הנחה מעודכן - סמבוכל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד