חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

כל מה שחשוב לדעת על שפעת עונתית


השפעת העונתית נמשכת בין אוקטובר למאי. תסמיני שפעת כוללים חום, צמרמורת, כאבי שרירים, כאבי גרון ונזלת. קיימות תרופות סבתא שיכולות לסייע לכם בהתמודדות עם המחלה ובעיקר פרי הסמבוק השחור לו מיוחסת השפעה חיובית על החלמה משפעת.
* חיסון נגד שפעת מפחית את הסיכון לחלות בשפעת
* כדאי להימנע מהידבקות באמצעות שמירה על היגיינה ושמירה על מרחק
* נסו תרופות סבתא כמו מרק עוף וגרגור מי מלח
* סמבוק שחור הוא צמח עוצמתי לטיפול במצב של זיהומים כמו נגיף השפעת

אמנם בצל הקורונה רבים שכחו את השפעת, אך היא בפירוש לא נעלמה מהעולם. על אף שיש חיסון לשפעת והוא נחשב לחיסון יעיל מאוד, הרי שיש להתחסן מדי שנה נגד שפעת, מפאת המוטציות המשתנות.
מהי תקופת השפעת העונתית?
עונת השפעת לרוב מתחילה בחודש אוקטובר ונמשכת בישראל לרוב עד חודש מאי. השפעת נפוצה יותר בעונת החורף, כאשר קר, אם כי הנגיף מועבר בכל ימות השנה. 
מדוע בחורף יש יותר סיכון לחלות בשפעת? על פי מחקרים שונים, הסיבה לכך היא טמפרטורה קרה הגורמת לאוויר יבש, שעלול לייבש קרומים ריריים ולמנוע מהגוף להתמודד ביעילות עם זיהומי נגיף נשימתי. כמו כן, נגיפי השפעת נשמרים בטמפרטורות קרות יותר ומשתהים יותר זמן על משטחים חשופים כמו ידיות ומשטחי עבודה. שהייה ממושכת של אנשים זה בקרבת זה בחללים סגורים נפוצה יותר בחורף ומעלה את הסיכון להדבקה. 
לרוב השיא של השפעת הוא בפברואר, אך תלוי באיזו מדינה מדובר. כך למשל, עונת השפעת באוסטרליה נמשכת ממאי עד אוקטובר ומגיעה לשיאה דווקא באוגוסט, ואילו במדינות כמו ארגנטינה וצ'ילה השפעת העונתית מתפרצת בסביבות יוני. 
החיסונים לשפעת ניתנים כבר מאמצע סוף חודש אוקטובר, כאשר ההמלצה לקבלת חיסון שנתי נגד שפעת היא החל מגיל שישה חודשים ועד גיל 5, למבוגרים החל מגיל 65 וכן לאוכלוסיות הנמצאות בקבוצת סיכון כמו בעלי מערכת חיסון חלשה, מחלות רקע וכדומה. 
יש לקחת בחשבון שלגוף כשבועיים לאחר החיסון לייצר את הנוגדנים שמגנים מפני שפעת.
קופון הנחה מעודכן - סמבוכל
מהם התסמינים להופעת שפעת?
שפעת אינה מחלה פשוטה וכל אחד יכול לחוות אותה בדרך אחרת. תסמיני שפעת פוגעים בתפקוד ומסבים אי נעימות, כמו חום גבוה, צמרמורות, כאבי שרירים, כאב גרון, נזלת והחשש הגדול הוא מפני סיבוך של דלקת ריאות. בנוסף לקבלת חיסון נגד שפעת, ניתן לנסות למנוע את התפשטות השפעת והידבקות באמצעות שמירה על כללי היגיינה, כמו שטיפת ידיים, שימוש בסבון ואלכוג'ל, שמירה על מרחק וחיטוי משטחים משותפים. 
כיצד ניתן להתמודד עם שפעת עונתית?
חיזוק המערכת החיסונית יכול מאוד לסייע בהתמודדות עם המחלה כמו פעילות גופנית, שנת לילה טובה והרגלים של תזונה מאוזנת. 
קיימות תרופות סבתא לשפעת שאת האפקטיביות שלהן ניתן להעמיד במבחן המציאות. לדוגמא, שתיית תה עם דבש ושימוש במכשיר אדים, חליטות של ג'ינג'ר ומרק עוף חם לשחרור ופירוק הגודש באף וכן למניעת התייבשות. לרוב כדאי להגדיל את המזונות העשירים באבץ, מינרל המסייע לגוף לייצר תאי דם לבנים למלחמה בחיידקים. גרגור מים עם מלח אף הוא יכול לסייע במיוחד בניקוי הריריות והרגעת כאב גרון. 
ניתן להשתמש גם בסוגים שונים של שמנים אתריים להגנה מפני וירוסים וחיידקים, כמו שמן עץ התה שמסייע להאט את קצב התרבות נגיף השפעת. 
פרי הסמבוק השחור הוא צמח בעל השפעה חיובית על הגוף בהתמודדות עם השפעת, ויכול לקצר את משך המחלה ולהפחית את עוצמת התסמינים אם דואגים לצרוך אותו בכמות המספקת בתחילת המחלה. כמו כן, מכיל ויטמין P המשפר את פעילותו של ויטמין C ומסייע לגוף במאבק נגד נגיפים. סמבוכל הוא התכשיר הנחקר ביותר של סמבוק שחור המוצע בפורמולות המתאימות לילדים ולמבוגרים ומהווה את הדרך היעילה לצרוך סירופ מפרי סמבוק שחור.
קופון הנחה מעודכן - סמבוכל
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד