חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

איך לצמצם תסמיני שפעת


עונת השפעת כבר כאן ואם חליתם בשפעת, כדאי שתדעו שאפשר לצמצם את התסמינים וכך לקצר את משך המחלה, ולהרגיש טוב יותר בזמן קצר יותר.
יש דרכים טבעיות לחזק את מערכת החיסון, גם אם המערכת החיסונית שלכם חלשה. במקרה של שפעת בהיריון, כדאי להתייעץ עם גורם רפואי.
* חשוב לנוח ולשמור על לחות בעת שפעת
* שתו מספיק נוזלים כדי למנוע התייבשות, וגרגרו מי מלח
* סמבוכל שמבוסס על פרי הסמבוק השחור יכול לעזור לקצר את השפעת ולצמצם את התסמינים

שפעת היא מחלה לא נעימה שיכולה גם להסתבך לדלקת ריאות. לכן, כדאי להכיר את הדרכים שיעזרו להקל על הסימפטומים ולקצר את משך המחלה, גם במקרים של מערכת חיסונית חלשה.
מנוחה ולחות – שילוב מנצח
בזמן מחלה מתישה כמו שפעת, חשוב מאוד להוריד הילוך ולתת לגוף לנוח כדי שהוא יוכל להתאושש מהר יותר.
כדי לעזור לגוף להתמודד עם גודש באף וקשיי נשימה, מומלץ לישון כשהראש מוגבה מעט ולהשתמש במכשיר אדים כדי להגביר את רמות הלחות בחדר. אם אין לכם מכשיר אדים, אפשר גם לסגור את דלת חדר האמבטיה, לפתוח את ברז המים החמים, להניח לחדר להתמלא באדים ולשבת בו זמן מה. 
דרך נוספת לנשום אוויר לח היא למלא קערה או סיר במים חמים או רותחים, לעטוף את הראש במגבת, להרכין אותו ולנשום עמוק - רק היזהרו שלא תתקרבו מדי למים הרותחים ותיכוו. אפשר גם לטפטף שמנים אתריים לתוך המים, כמו שמן מנטה או אקליפטוס, שיכולים לעזור להקל על הגודש.
תפקידם של הנוזלים
במקרים רבים, השפעת גורמת גם לנזלת וכך לגודש באף ולחסימת תעלות האף ולכן, כדאי להשתמש בטיפות מלח או בתרסיס אף כדי לצמצם את הליחה.
בזמן המחלה חשוב לספק לגוף מספיק נוזלים, גם כדי למנוע התייבשות וגם כי נוזלים שהם לא על טהרת הממריצים והמעוררים למיניהם, יכולים לשמור על לחות במערכת הנשימה ולהרגיע גרון דואב. כדאי להעדיף מים, מיצי פירות טבעיים, תה צמחים עם דבש ותה ללא קפאין, ולהימנע לחלוטין מאלכוהול.
הדבש הוא יעיל במצבים של שפעת, שיעול וכאב גרון כי מיוחסות לו תכונות אנטי מיקרוביאליות. גם מרק עוף צח, כולל האדים שעולים ממנו, יכול לעזור כי במרק הזה יש רכיב שנקרא קרנוזין והוא יכול לעזור לשפר את התגובה החיסונית. למרק עוף מיוחסת גם השפעה אנטי דלקתית שיכולה לקצר דלקת בדרכי הנשימה העליונות.  
גרגור של מי מלח עוזר להיפטר מליחה סמיכה שעלולה להצטבר בחלק האחורי של הגרון, במיוחד לאחר שכיבה ממושכת. חשוב שלא תבלעו את מי המלח ורק תגרגרו אותם, ואפשר גם לחזק אותם על ידי הוספה של תבלין כורכום ומעט פלפל שחור. הכורכום מכיל כורכומין, שידעו בתכונות האנטי בקטריאליות שלו, ופלפל שחור מעצים את פעולת הכורכומין.
המלח יכול לשמש גם לשטיפת האף בעזרת מי מלח כדי להפחית את הגודש ולנקות את תעלות האף מחלקיקים של וירוסים או חיידקים.
מינונים גבוהים של אבץ יכולים להפחית את חומרת השפעת, ואפשר לצרוך אבץ על ידי אכילה של בשר אדום, שעועית, אגוזים, דגנים מלאים ומוצרי חלב.
סמבוק שחור ותסמיני שפעת
סמבוק שחור נחשב לאמצעי טבעי ויעיל להפחתה של תסמיני שפעת ולקיצור משך המחלה. במשך מאות שנים השתמשו בני האדם בפרי כדי להיאבק בזיהומים ולהגביר את התגובה החיסונית של הגוף. סמבוק שחור מכיל נוגדי חמצון עוצמתיים, יש לו תכונות אנטי וירליות ואנטי בקטריאליות, הוא מקור מצוין לוויטמין C ובמחקרים שונים נמצא שהוא יעיל כאמצעי לקיצור מחלת השפעת והקלה על התסמינים שלה.
סמבוכל הוא מוצר סמבוק שחור שיכול לעזור להקל על תסמיני שפעת כולל גודש באף, כאב גרון, שיעול, צמרמורות וחום.
קופון הנחה - סמבוכל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד