חיפושדלגו ל חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלגו ל חיפוש
דלגו ל

שפעת מול קורונה – איך מבדילים?


עונת החורף בשיאה, הקורונה משתוללת בעולם עם וריאנט חדש ורבים שחווים תסמינים שונים לא בהכרח יודעים אם מדובר בקורונה או בשפעת. כדי לעזור לכם להבדיל בין שתי המחלות, השוונו בשבילכם בין שפעת לקורונה והוספנו עצות לשיפור התגובה החיסונית של הגוף.
* התסמינים של קורונה ושפעת דומים, אבל אובדן חוש טעם וריח הוא לא תסמין של שפעת
* חשוב מאוד לחזק את הגוף בתקופת המגפה ובייחוד בעונת השפעת
* סמבוכל הוא מוצר נחקר המבוסס על פרי הסמבוק השחור, הידוע ביכולתו לתמוך בגוף

לא מעט אנשים עם תסמינים של חום, כאב גרון או נזלת שואלים את עצמם אם הם חולים בקורונה או בשפעת. אז לפני הכול רק נבהיר שלא כדאי להשאיר מקום לספק ולעשות בדיקת אנטיגן או PCR כדי להבין באיזו מחלה מדובר, ולפעול על פי ההנחיות.
עם זאת, יש מעט הבדלים בסיסיים בין שפעת לקורונה.
קווים של דמיון 
יש לא מעט קווי דמיון בין קורונה ושפעת, ולכן תסמינים של שפעת עלולים להיראות כמו תסמיני קורונה.
גם שפעת וגם קורונה נחשבות למחלות מדבקות של דרכי הנשימה שנגרמות על ידי וירוס, שמתפשט על ידי עיטוש, שיעול וגם נגיעה במשטח שעליו יש רסיסים מהנגיף ומיד לאחר מכן נגיעה באף, בפה או בעיניים.
חום, שיעול, כאב גרון, עייפות, קוצר נשימה, נזלת, כאבי שרירים וכאבי ראש הם כולם תסמינים משותפים לשפעת ולקורונה, ובקרב ילדים, תסמינים של המחלות יכולים להיות גם הקאות ושלשולים. שתי המחלות גם עלולות לגרום לסיבוכים כמו דלקת ריאות או מצוקה נשימתית. אבל, יש תסמין של קורונה שמבחין אותה משפעת והוא הפגיעה בחוש הטעם והריח. 
גם בשפעת וגם בקורונה, חומרת המחלה קשורה מבחינות רבות בתפקוד של מערכת החיסון, כ י מערכת חיסונית חלשה מגדילה את הסיכון למחלה קשה. 
ההבדלים העיקריים בין קורונה ושפעת
קורונה ושפעת נבדלות זו מזו, כמובן, בכך שהן נגרמות על ידי וירוסים שונים. מעבר לתסמין של אובדן טעם וריח, תסמיני הקורונה מופיעים לרוב בחלוף יומיים עד שבועיים מהחשיפה, בעוד שתסמיני שפעת מופיעים לרוב כעבור יום עד ארבעה ימים מהחשיפה.
בדרך כלל, משפעת מחלימים תוך שבוע עד 10 ימים ועל פי רוב לגוף לוקח זמן ארוך יותר להתאושש לגמרי מקורונה.
בנוסף, הקורונה מתפשטת מהר יותר ונחשבת לנגיף מדבק יותר משפעת. לשפעת מוצע חיסון שנתי קבוע שמקטין את הסיכוי להידבקות ואת חומרת התסמינים, בעוד שהחיסונים נגד קורונה ניתנים לפי החלטות משרד הבריאות בהתאם לצורך, קבוצת הגיל והסיכון וכדומה. 
הבדל נוסף הוא ששפעת היא מחלה ותיקה ומוכרת, והקורונה היא מחלה חדשה יחסית.
התמודדות עם שתי המחלות
שמירה על ריחוק חברתי, הקפדה על היגיינה, כיסוי הפה עם חלקו הפנימי של המרפק בזמן שיעול ועטיית מסכות הם כולם דרכים למנוע הדבקה בשפעת ובקורונה.
בתקופה של מגפה עולמית ועוד יותר כשזה מתרחש במקביל לעונת השפעת, חשוב מאוד לפעול לחיזוק מערכת החיסון כדי למנוע סיבוכים.
אכלו בצורה מאוזנת ובריאה, עסקו בפעילות גופנית מתונה על בסיס קבוע ונסו לישון טוב, כי השינה חשובה מאוד לתפקוד האופטימלי של המערכת החיסונית. בנוסף, כדאי לשקול גם תוסף תזונה שמבוסס על סמבוק שחור, פרי שיש לו תכונות אנטי וירליות ומכיל נוגדי חמצון עוצמתיים.
סמבוכל נחשב למוצר הסמבוק השחור הנחקר ביותר והוא נבדק מדעית באינספור מחקרים. הפרי העוצמתי הזה יכול לעזור לתמוך בגוף, לספק לו הגנה טובה יותר, לעזור לקצר את משך השפעת ולהפחית תסמינים של שפעת.
קופון הנחה - סמבוכל
צרו קשרדלגו ל צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד